دانستنی های ساعت

نکاتی که قبل از خرید ساعت مچی باید بدانید

نکاتی که قبل از خرید ساعت مچی باید بدانید

اگر شما قصد خرید ساعت مچی دارید و شناخت کافی از ساعت های مچی با برند های متفاوت ندارید، این مقاله مخصوص شما است. در این مقاله به شما نکات کلیدی خرید ساعت را بیان میکنیم که اگر آن ها را رعایت کنید یک خرید بسیار لذت بخش و حرفه ای انجام خواهید داد. با این سری از مقاله سالی بند همراه باشید. 

نکاتی که قبل از خرید ساعت مچی باید بدانید به صورت خلاصه وار به مواردی چون تعیین بودجه، مورد استفاده با چه تیپ و لباسی، استفاده ساعت در چه مکان، نوع مکانیزم ساعت، اندازه و قطر صفحه، ویژگی های اصلی و نیاز ها، برند و کیفیت اشاره کرد. با طی کردن این مراحل شما یک خرید بسیار حرفه ای، مناسب بودجه مورد نظر خود با حداکثر کیفیت ممکن انجام خواهید داد. با ما همراه شوید تا با توضیح مفید و مختصر به موارد بالا بپردازیم.

تعیین بودجه قبل از خرید ساعت مچی

قبل از ورود به فروشگاه و گیج شدن میان هزاران مدل و برند یک بودجه برای خود تعیین کنید که خرید ساعت من بین بازه قیمتی مثلا 1 الی 3 میلیون تومان خواهد بود. با این کار از لحاظ اقتصادی گیر تبلیغات نمی افتید و هم منطقی خرید خواهید کرد و یک سری از ساعت ها فیلتر شده و مناسب بودجه شما نمایش خواهد داد. در فروشگاه سالی بند میتوانید با مراجعه به دسته بندی هر بخش فیلتر قیمت تعیین کنید تا ساعت هایی که مناسب بودجه شما است نمایش داده شود.

تعیین بودجه برای خرید ساعت مچی و نکات قبل از خرید

مشخص کردن نیاز خود از ساعت

مرحله‌ی بعدی باید مشخص کنید که ساعت مچی که قصد خرید آنرا دارید برای چه مکانی میخواهید؟ این ساعت برای مصارف روزمره شما است. برای دانشگاه مورد استفاده قرار خواهد گرفت یا آنرا برای میهمانی خاصی، یا برای محل کار خود خریداری میکنید بعد اینکه موارد مشخص شد تیپ خود را باید در نظر بگیرید نوع لباس و تم رنگی که همیشه استفاده میکنید چیست؟ در ادامه راهنمایی جزئی در مورد خرید ساعت بر اساس نوع پوشش و مکان مورد استفاده قرار میدهیم.

  • اگر لباس رسمی میپوشید ساعت عقربه ای انتخاب کنید
  • اگر نیمه رسمی استفاده میکنید ساعت های دو زمانه، جی شاک و رسمی مناسب است
  • اگر تیپ شما کاملا اسپورت است میتوانید از ساعت های دیجیتال همچنین سری جی شاک استفاده کنید.
  • برای میهمانیها رنگ های خاص انتخاب کنید دارای درخشندگی بالا باشد.
  • برای مصارف روزمره ساعتی سبک با بند غیر فلزی انتخاب کنید
  • برای محل کار ساعت رسمی عقربه ای عالی است.
  • برای کالج مدرسه و دانشگاه سعی کنید از ساعت های سبک استفاده کنید.
  • برای باشگاه، فعالیت های ورزشی و گردشگری از ساعت های دیجیتال و دوزمانه مثل جی شاک امپاور و پیائوما استفاده کنید.
مشخص کردن نیاز خود از ساعت هنگام خرید ساعت مچی

اگر در میان بند چرم یا فلزی نمیتوانید انتخاب خود را مشخص کنید این مقاله از سالی بند را بخوانید: بند چرمی بخرم یا بند فلزی؟

نوع موتور و مکانیزم ساعت هنگام خرید ساعت مچی

در دنیا دو نوع موتور مرسوم به نام کوارتز و اتوماتیک یا مکانیکی وجود دارد که نوع تامین انرژی ساعت را تایین میکنند. موتور های کوارتز با باتری کار میکنند ولی موتور های اتوماتیک به باتری نیازی ندارند و انرژی خود را توسط فعالیت رقاصک ساعت تامین میکند. موتور های اتوماتیک برای مجالس و مکان های لوکس مناسب است و برای مصرف روزمره مناسب نیست چون ممکن است بارها نسبت به کوک آن اقدام کنید. ساعت های کوارتز توسط باتری که هر یک یا دو سال یکبار نیاز دارند گزینه مناسبی برای مصارف روزمره است. اگر تمایل به اطلاع بیشتر در مورد انتخاب این دو موتور دارید بهتر است مقاله جامع با موضوع ساعت اتوماتیک بهتر است یا کوارتز را مطالعه کنید.

نوع موتور و مکانیزم ساعت هنگام خرید ساعت مچی

اندازه و قطر صفحه ساعت هنگام خرید ساعت مچی

یکی از اصلیترین نکاتی که هنگام خرید ساعت باید به یاد داشته باشید اندازه ساعت است. باید مچ خود را نیز در نظر بگیرید که ساعت ارگونومی خوبی در مچ شما داشته باشد و مناسب سایز مچ شما باشد. البته در مد و استایل جدید وجود ساعت هایی با صفحه بزرگ بسیار مرسوم است. اگر از ساعت های صفحه بزرگ خوشتان می‌آید میتوانید از ساعت های صفحه بزرگ نیز خریداری نمایید. این مورد در ساعت های زنانه نیز مرسوم است. استایل و تیپ خاص با یک ساعت صفحه بزرگ عالی میشود.

قطر صفحه ساعت نکات قبل از خرید ساعت

امکانات ساعت هنگام خرید ساعت مچی

امکانات و نیاز های شما از ساعت مچی یکی از اصلی ترین نکاتی که هنگام خرید ساعت مچی باید به آن توجه کنید نوع نیاز شما به ساعت است. پیشنهاد میکنیم هزینه اضافی برای امکانات خاصی که هیچ وقت استفاده نخواهد شد نکنید. مثلا اگر شما به کرنومتر نیاز دارید یا از ساعت دیجیتال و در ساعت های عقربه ای از موتورهای کرنوگراف استفاده کنید. وجود تاریخ در ساعت میتواند یکی از اصلی ترین معیار های شما برای خرید ساعت باشد که هنگم خرید باید به آن توجه داشته باشید. موتور های فول تایم معمولا تاریخ، روز های هفته را نیز در صفحه نمایش میدهند و موتور های کرنو امکانات زمان سنجی خوبی دارند. اگر در مورد این دو موتور و عملکرد آنها اطلاعی ندارید، میتوانید مقاله “تفاوت موتور کرنوگراف با فول تایم چیست” را مطالعه کنید.

امکانات ساعت هنگام خرید ساعت مچی

انتخاب ساعت مچی برای هدیه:

اگر ساعت مچی مورد نظر شما برای هدیه است، باید نکاتی را قبل از خرید ساعت بدانید. سلیقه و تیپ شخص مورد نظر را لحاظ کنید. تم رنگی که همیشه در فرد میبینید را هنگام انتخاب لحاظ کنید همچنین نوع ساعت هایی که در فرد مورد نظر دیده اید را نیز باید قبل از خرید به خاطر داشته باشید.

انتخاب ساعت مچی برای هدیه:

برند و کیفیت ساعت هنگام خرید ساعت مچی

زمانی که تمامی معیار ها را برای خرید مشخص کردید موقع انتخاب برند و ساعتی با کیفیت است. اول باید مشخص کنید ساعتی اورجینال خریداری کنید یا ساعت های کپی، توجه داشته باشید اگر قصد شما خرید ساعت های کپی است آخرین درجه کیفیتی را در نظر بگیرید و از خرید موارد ارزان و درجه 2 خودداری کنید. ما در سالی بند مقاله جامع در مورد”ساعت های کپی چیست و ارزش خرید دارد” قرار داده ایم میتوانید با مطالعه آن از کیفیت و نوع محصولات های کپی اطلاع کافی را کسب کنید.

نکته بعدی هنگام خرید ساعت انتخاب برند مناسب است. ما در سالی بند روی برند های میان رده متمرکز شده ایم برند هایی که قیمت مناسبی دارند و کیفیت محصولات آنها به نسبت قیمت عالی است به شما ساعت نیوی فورس و ساعت اسکمی را پیشنهاد میکنیم این دو برند چینی امتحان خود را پس داده و یکی از اصلی ترین برند های فروشگاه سالی بند است.

برند و کیفیت ساعت هنگام خرید ساعت مچی

نتیجه گیری

انتخاب و خرید ساعتی با کیفیت بسیار مهم است. اگر اطلاع کافی را نداشته باشید ساعتی که خریداری میکنید با وجود کیفیت و متریال مناسب مورد پسند شما نخواهد بود یا با استایل و تیپ شما هماهنگ نخواهد شد. در این مقاله تمامی مواردی که یک شخص باید هنگام خرید ساعت آنهارا به خاطر داشته باشد را بیان کردیم. امیدواریم بتوانید خرید لذتبخشی را تجربه بکنید. لطفا نظرات خود را از قسمت پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *