دانستنی های ساعت

تفاوت ساعت فول تایم با کرنوگراف چیست؟

تفاوت ساعت فول تایم با کرنوگراف چیست؟

ساعت های مچی دیگر تنها به نمایش زمان خلاصه نمیشود . با پیشرفت تکنولوژی میتوانیم امکانات جدید و جذابتری از آنها شاهد باشیم. این امکانات به موتور های ساعت خلاصه میشوند که به طور کلی ساعت های مچی چندین نوع موتور دارند که مشهورترین آنها، کرنوگراف و فول تایم (فول دیت) است. با ما همراه باشید تا توضیحاتی مختصر و کاربردی از عملکرد این دو موتور برای شما توضیح دهیم تا بتوانید بر حسب نیاز کاربری خود نسبت به خرید ساعت اقدام کنید.

فول تایم یا کرنوگراف چیست؟

به صورت خلاصه فول تایم علاوه بر زمان به شما بازگو میکند که ساعتی که مشاهده میکنید در چه زمانی از روز است. برای مثال اگر عقربه های ساعت روی ساعت یک است به شما نشان میدهد که هم اکنون یک بامداد یا یک ظهر است. همچنین عقربه های دیگری برای نمایش هفته یا روز های ماه نیز در این موتور ها دیده میشود از طرفی دیگر کرنوگراف علاوه بر زمان امکانات کاربردی دیگری دارد این ساعت ها همانند کرنومتر ساعت های دیجیتال عمل میکنند که دقت دهم ثانیه یا صدم ثانیه را دارند. این موتور توسط دکمه های استارت و استوپ ساعت فعالیت میکنند. با ما همراه باشید تا توضیح دقیقتری از عملکرد و نیاز کاربری شما بدهیم.

فول تایم یا کرنوگراف چیست؟

ساعت سه موتوره، فول تایم و کرنوگراف:

در کشور ما به اشتباه ساعت هایی که عقربه های بیشتری داخل صفحه دارند عبارت سه موتوره یاد میشود که این عبارت به کل اشتباه است. فعالیت سایر عقربه های ساعت های عقربه ای تنها با یک موتور انجام میشود که بستگی به فول تایم یا کرنوگراف بودن موتور آن دارد. ما در سالی بند در مقاله ای مفصل به غلط بودن عبارت سه موتوره پرداخته ایم برای اطلاع بیشتر حتما مقاله ساعت سه موتوره چیست را مطالعه کنید. همانطور که گفتیم معروفترین موتورهای ساعت، فول تایم و گرنوگراف است در ادامه توضیحات مفصلی در مورد این دو موتور خواهیم پرداخت.

موتور فول تایم چیست؟

موتور فول تایم نوع ساده تر و کاربردی تری برای ساعت های مچی است که برای نمایش زمان در طول روز استفاده میشود اغلب در صفحه این ساعت ها به جز سه عقربه اصلی سه عقربه موتور مانند داخل صفحه وجود دارد که یکی از آنها به حالت 24 ساعته مشهور است زمانی که ساعت 3:10 را نمایش میدهد این عقربه نشان میدهد که ساعت 15:10 یا 03:10 دقیقه است. این امکان کاربردی همراه با ساعت میچرخد و کافیست با کوک ساعت آنرا تنظیم کنید. آن دو عقربه دیگر هم اغلب روز های هفته و روز های ماه را نمایش میدهد. ساعت های فول تایم برای مصارف روزمره بسیار عالی است و ارزانتر از موتور های کرنوگراف است.

موتور فول تایم چیست؟

موتور کرنوگراف چیست؟

موتور های کرنوگراف تقریبا کار ساعت های دیجیتال در قالب ساعت های عقربه ای را انجام میدهند. اصلی ترین قابلیت این ساعت امکان شمارش زمان در بازه های محدود است به عبارتی کرنومتر ساعت های دیجیتال با کمی امکانات بیشتر در اختیار شما قرار میگیرد. این ساعت ها معمولا دارای دو دکمه استارت و استوپ است. عقربه ثانیه شمار این ساعت با دکمه استارت استوپ فعالیت میکند و با دکمه ریست به جای اولیه خود باز میگردد. جذابیت جالبی که تقربا تمامی مدل های کرنوگراف دارد نمایش شب و روز همانند موتور های فول تایم است. قیمت ساعت های کرنو به نسبت فول تایم بسیار گرانتر است و در مواردی مثل ورزش و... میتوانید روی آن حساب کنید.

تفاوت ساعت کرنوگراف و فول تایم از لحاظ کاربری:

تفاوت ساعت کرنوگراف و فول تایم از لحاظ کاربری:

تقریبا شما با ویژگی های اصلی این دو ساعت آشنا شده اید تفاوت میان این دو موتور در نحوه استفاده شما است. ساعت های فول تایم ساعت های روزمره برای نمایش زمان و مدیریت زمان و کار ها است طوری که هفته و ماه و زمان به صورت دقیق هر لحظه جلوی چشم شما است از طرفی دیگر کرنوگراف ها در دسته ساعت های ورزشی قرار میگیرند تا زمان را در بازه های کوتاه مدت اندازه گیری کند. البته ساعت مچی یک اکسسوری در زمینه مد به حساب می آید که شاید در انتخاب کاربر متفاوت و سلیقه ای نیز باشد.

ساعت سه موتوره، فول تایم و کرنوگراف:

ساعت فول تایم بخرم یا کرنوگراف؟

در این مقاله تا حدودی با امکانات ساعت فول تایم و کرنوگراف آشنا شده اید حالا کدام ساعت مناسب شما است؟؟ توجه داشته باشید با تحقیق میدانی که من انجام داده ام اغلب یا شاید بیش از 70 درصد کاربران سالی یکبار به امکانات ساعت خود توجه نمیکنند و نمایش زمان و استایل بهتر برای آنها مهمتر است. از طرفی ساعت مچی یکی از اصلی ترین اکسسوری هایی است که اگر نباشد کمبود آن به شدت حس خواهد شد. پس اولین معیار سلیقه و شکل ظاهری ساعت برای انتخاب باشد.

معیار دیگری که در خرید ساعت مچی کرنوگراف یا فول دیت در نظر بگیرید سبک زندگی و نیاز کاربری شما از ساعت است برای مثال اگر شما یک کارمند وقت شناس هستید مصلما ساعت فول تایم بهترین انتخاب برای شما است چرا که این ساعت به عنوان جزئی از استایل در همه روز ها عمل میکند. بیس ساعت های کرنوگراف ورزشی است اگر فرد ورزشی هستید و اندازه گیری زمان برای شما مهم است سراغ ساعت های کرنوگراف بروید و از استایل و اسپورت بودن این ساعت ها لذت ببرید.

ساعت فول تایم بخرم یا کرنوگراف؟

در این مقاله سعی کردم پارامتر های مهم ساعت کرنوگراف و فول تایم رو از چندین مقاله و ژورنال براتون ترجمه کنم و با تجربیات خودم تلفیق کردم و براتون نوشتم. امیدوارم این مقاله کمک بسیار زیادی برای شما کرده باشد تا با این دو موتور محبوب موجود در ایران بیشتر آشنا شوید. از شما دعوت میکنم در قسمت نظرات همین صفحه تجربیات خود را در استفاده از این دو موتور برامون بنویسید همچنین شما با توجه به وضعیت کاربری خود ترجیح میدهید از کدام نوع ساعت استفاده کنید؟

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *